3D printeriga saab justnagu kõike teha. Seni tehtud ja enamuses ise disainitud tooted on õpetanud, et kõike ikkagi ei saa. Umbes neljakümnest erinevast loodud ja prinditud tootest on kaheksa osutunud müügikõlbulikuks ja nüüd kodulehel näha. Põhiline mure ülejäänutega on kõrge omahind. Iga vähegi suuremat toodet teeb 3D printer uskumatult kaua. Kasvab ju ruumala mõõtude kasvades kuubis ja nii võib selguda et ka enda arvates üsna väikese toote printimisaeg on tunde. Seni tehtud tooted on omaenda kogemuse ja kliendivajaduste alusel loodud. Kui tunnete mõnest kohandatava mõõduga tootest puudust, saatke ettepanek info@dutyhook.eu

 

3D-prinditud kruustangid

Printeri ja plasti testimiseks ise disainitud kruustangid. Metallitöö jaoks jääb neist muidugi väheks aga liimimiseks või jootmiseks asju paigal hoida oskavad küll.

Toruotsa tüüblid

on eelkõige mõeldud erinevate mastide, varraste ja käepidemete otsa millegi kinnitamiseks ja selle toote vajadust olen ise tunda saanud. On see siis isetehtud lipumast, vajadus ilmajaama kinnitada, mõni väiksem käepide asendada või muud sarnast. Praegu teostatud kahes versioonis, tavatüübli põhimõttel kruviga harusid laiali surudes 12-20 m toru sisemõõdule ja kiiluga tüübel 20-40 mm toru sisemõõdule. Valida saab toru mõõtu ja krae laiust vastavalt toru seinapaksusele.

Vaheseibid

on klientide päringu alusel tehtud tooted. Suure seibi mõõdus annavad nad diagonaaljäikust, mida tavaline seibikuhi kahe detaili vahel ei anna. Tavaline vajadus on kindla distantsi hoidmine, näiteks trükiplaatide, esipaneelide, ise tehtud hammasülekande plaatide ja muu sarnase vahel. M3-M16 toodetel saab valida vaheseibi kõrgust. Tootmise täpsus on 0,2 mm ja nii saab ka vajadusel teha pakutud kõrguste nimekirjast täpsemaid detaile. Plasti termokahanemine, mõningane elastsus surve all ja võimalikud väiksed ebatasasused pealispinnal siiski reaalses kinnituse olukorras lubavad parimal juhul arvestada +/-0,2 mm täpsusega.

Mutrinupp

ehk töönimega mutripesa on üsna lihtne toode, tavalise kuuskant mutri või poldi käepidemeks, et teda siis kiirelt lahti kinni keerata või hoopis veidi reguleerida. Toode on loodud nii, et prinditakse tugev põhi ja mutri kinnitamise osa, ning alles kõige peal on käepideme osa. Toote võiks sisse võtta ka ostutootena, kuid pole mõistliku hinnaga tarnijat silma hakanud. Plast muidugi raskele koormusele ega kõrgele temperatuurile mõeldud pole ja sel juhul tuleks kasutada üleni terasest liblikmutreid.

Karabiini kikilips

ehk Klips tootest olen ammu mõelnud. Võiks ju ka tavalist karabiini nii lukustada, et ta oma kohal püsib õigetpidi avamise pool vajalikus suunas. Seda ka kinnisel rõngal, U-aasal, silmusmutril või muus kohas kus öösiga karabiini kasutada ei saa. Selgub, et üllatavalt keeruline toode. Lihtne on teha kujund, mis karabiini kaela vahele mahub. Samas selgub, et isegi sama tootja karabiini kaela mõõt kõigub nii palju, et iga toode tuleb teha just selle karabiini jaoks. Karabiini Klips on tasakaal elastsuse ja tugevuse vahel. Ta peab olema piisavalt elastne, et läheks surudes ilma purunemata karabiini kaela vahele ja teiselt poolt piisavalt tugev, et seal püsida ja karabiini paigal hoida ning samas väga väike, et mitte jääda ette karabiini avamisel liikuvale sulusele.

Seekli sall

on natuke lihtsam toode. Mõeldud on ta avatud seekli pudenemise vältimiseks salli tagant läbi pandud köielt või muult kinnituselt. Erinevalt karabiini klipsist, teda suletud kontuuri puhul kasutada ei saa. Mõistlik toode pikale seeklile, kus sallile veidi ruumi jääb. Kuna ka seekli kuju varieerub, tuleb toote mõõte enne tarnimist kohandada. Siiski on toode ise veidi suurem ja tasakaalu leidmine tugevuse ning elastsuse vahel on lihtsam.

Lauaserva kaabliklamber

on arvutiseeritud maailmas juba paratamatu vajadus. Laual on ikka vähemalt arvuti, laualambi ja mobiil laadimise kaabel. Lisaks tavaliselt veel erinevate lisaseadmete, võrguühenduste jms kaableid. Vajadus oli selge oma töölauda ja sellelt eri kohas all rippuvaid kaableid vaadates. Toode on oma olemuselt lihtne, kaks kalde all plaati haaravad laua servast ja alumise plaadi all on pesa kaablitele. Pesa ava mõõt lubab kaableid lisada, kui klamber ei ole laua küljes. Kui klamber suruda plaadile, siis ava mõõt väheneb ja kaablid ei pudene pesast välja. Väga lihtne on kaablite osas muudatusi teha isegi laua taha või alla minemata. Tõmbad klambri laua küljest ära, tõstad lauaserva kohale, võtad vajaliku kaabli välja või paned juurde ja asetad klambri tagasi serva külge. Klambri serv jääb laua pinnale näha, kuid õnneks on kohti, kus see häirib vähe (enamasti laua peale püsivalt pandud asjade taga). Mõistlik kaugus kahe klambri vahel on 50-70 cm, siis ei ripu kaablid veel liiga alla. Tellides saab valida lauaplaadi paksusele täpselt kohandatud klambri.

Isoleerimiskrae

on toode, mida on valikus seni olnud ainult üks mõõt. Isoleerimisseib on väga vajalik, kui roostevaba terast tuleb kasutada koos mõne teise metalliga (alumiinium, tsingitud ja must teras). Isoleerimine väldib galvaanilist korrosiooni. Krae on valitava toruosa kõrgusega, et polt saaks materjali sees tootest eraldatud. Samuti saab valida seibi osa läbimõõtu, et siis poldipea või eri mõõtu alusseibid saaks tootest täpses mõõdus eraldatud.

Peitpeaga poldi isoleerimiskrae

Toode näeb välja nagu miniatuurne lehter. Kuna peitpeaga poldi pea suurused on standardiga paigas, siis selle toote puhul tuleb valida ainult materjali paksus. Seda siis eeldusel, et pea on süvistatud ja materjali pinnaga tasa.

Arendamiseks

on teretulnud kõik ideed. Dutuyhook poes kõige kasulikum toode on veidi keerukam – trossikerimise ämblik. Ristuvad jalad saab laiali surda trossi kerimiseks ja kokku tõmmata keritud trossirulli mahavõtmiseks. Teine kasulikum toode on lihtne nihiku klamber nihiku riputamiseks töölaual lamivarrele. Nii on ta tõeliselt käepärast. Kuid arendada võib tooteid ka vaikuse tagamiseks (kolisemist vältivad plastikust vahedetailid), uude kohta kinnitamiseks (reelingule sobiv klamber) või päris kinnitusvahendeid (nagu soonemutrid, ehk mutripesad profiili soonde). Saatke oma idee info@dutyhook.eu meilile, ehk saategi just teile vajaliku toote.

 

3D-prinditud trossikerimise ämblik

 Seni kõige kasulikum prinditud toode võimaldab vajalikus suuruses trossikera kerida ja lihtsal viisil rullilt maha võtta.