Lähenevat jõuluperioodi silmas pidades lisasin poodi ka mõned tooted, mis ei ole erinevalt kinnitustarvikutest hädavajalikud, kuid on erilised ja toredad. Esimesed kolm on noad.

 

Meremehe noad


Liigendnuga 130 on tegelikus elus kontrastina pildile sobivalt väike. Kokkupandult 85 mm pikk kinnitub ta vööle nii, et ei sega istumist, astumist ega muud toimetamist. Kui tellitud toode kohale jõudis siis ilus välimus ja lai noatera olid ootuspärased. Üllatas hoopis kui hästi võib alumiiniumist ja lõpuks siiski pigem kandilise käepidemega nuga kätte istuda. Erinevalt paljudest väikestest taskunugades on seda käes hoides kindel tunne. Lukustuv tera, ülespoole kaarduv hammastatud noaselja algus ja lai käepide tunduvad käes usaldusväärsena. Tugevus selgub aja jooksul, aga kvaliteedi ja hinna suhe on selle noa puhul küll hea.

 

Liigendnuga 185 on veidi pikema käepidemega ja ka pikema noateraga. Nuga eristub eelmisest eelkõige hambulise tera poolest. Muidugi on tal ka noa avamiseks ava asemel noatera küljes nupp ja lukustuse päästik on sakiline plekiserv noa all. Sakiline noatera võimaldab muidu vastuhakkavaid köisi kindlamalt ja kiiremini lõigata. Elu muidugi näitab et vorsti ja leiba ka, aga kas selleks just nii tihedat hammastust vaja on ei oska öelda. Noa käepide on lihvitud käsitööna ja nii ühelt poolt veidi konarlikuma välimusega, kuid teiselt poolt eksklusiivsem.

 

Liigendnuga mutrivõtmega ehk Marineman Repair Tool on ammu otsitud multitöörist. Noatera on samaväärne teiste kokkupandavatega võrreldes. Tellitava võtme lõuad on minu maitsele natuke liiga suure lõtkuga, aga samas ei kiilu nad siis määrdunud, soolase või liivasena nii kergelt kinni. Kolm kruvikeeraja otsikut lubavad ka lihtsamate kruvidega hakkama saada. Tööriista käes hoides on ilmselge, see ei ole mõeldud päev läbi remondi tegemiseks. Selleks on ta liiga väike ja suure remonttöö jaoks liiga ebamugav. Mõeldud on ta käepärase vahendina lahtikeeranud kinnituste fikseerimiseks ja tagavaraks juhul kui on vaja võtit, mida juhuslikult kaasas pole. See toode on vajalik järgmistes kohtades ja ilmselt korra aastas või harvem. Esiteks, väikse paadi päramootori katte all, küünlavõtme kõrval (mis seal juba on). Korra elus on tulnud ka laia kaatriga 5 kilomeetrit vastutuult koju sõuda ja parem las olla üks universaalvõti nende kattemutrite jaoks mille jaoks õige võti maha jäi. Teiseks ATV istme all võtmekomplektis. Ruumi on seal istme all vähe. Kuna ka võtmeid läheb töökindla ATV remondiks üliharva vaja, siis on see pisivõtme ja noa kombinatsioon on sinna väga sobiv täiendus. Mootorrattale ja autole võib ka mõelda, aga seal on mul juba väikesed tellitavad võtmed ja noad olemas. Kui poleks läheks sinna ka. See on täiesti mittevajalik vidin. Kuni selle hetkeni kui see vidin on uskumatult hädavajalik.