Üllatus küll, kuid erimeetmed mõjutavad ka neti kaudu ostmist. Eelkõige on mõjutatud kaubavedu ja pakkide toimetamine. Kui statistikat vaadata, siis on see kõige rohkem äriklientide murekoht.


Esiteks paluvad kõik Eesti pakitarnijad võimalusel valida tarne pakiautomaati, kullerteenuse asemel. Eestisiseselt rohkem mingeid viivitusi või piiranguid ei ole, aga seni kulleriga harjunud äriklientidel on soovitav kaaluda pakiautomaadi võimalust.

Teine oluline aspekt on rahvusvaheliste kaubavedude probleemid. Dutyhook kliente puudutab see ainult suurte koguste tellimisel, mida Dutyhook ise Saksmaalt tellib. Kaubaveod toimivad ja kaup kohale jõuab, aga paraku ei ole täpne tarneaeg enam kuigi selge. Nii on suurte koguste tellimisel parem alustada sellega varem ja olla valmis nii kiireks, kui ka aeglaseks tarneks.

Sama reegel kehtib ka välismaistest netipoodidest tellides. Sageli liiguvad rahvusvahelised väikepakid reisilennukite pagasis. Nüüd kui lende on oluliselt vähendatud või üldse ära jäetud liiguvad ka pakid ootuspärasest oluliselt aeglasemalt. Samas, isegi suurte netipoodide tarneinfos seda kirjas ei ole ja aeglane tarne on ostjale ebameeldiv üllatus.


Ohutus on netiostude korral jätkuvalt väga heal tasemel. Kõige mustem osa on toote välispakend ja selle võib lahti võtta kinnastega ning kohe ära visata. Kui ostetud kauba postitamisest on möödas 3 päeva, on võimalik viirus pindadelt sisuliselt hävinenud ja tooted ohutud kasutada. Täpsemalt selgitab ERR: „Hiljuti MERS-i, SARS-i ja mitmete teiste koroonaviiruste kohta kogutud andmeid analüüsinud teadlased järeldasid 22 uuringu põhjal, et uus viirus võib püsida kõvadel pindadel nakatamisvõimelisena ideaaltingimustel üheksa päeva. Sagedamini ilmselt kuni 72 tundi, kuid perioodi võib pikendada madal õhutemperatuur ja õhuniiskus. Nende puhastamiseks piisab tavalistest pesuvahenditest.“


Nii on netipoest ostmine jätkuvalt parim võimalus endale koduste toimetuste jaoks vajalikku kaupa ohutul viisil kätte saada.