See aasta tegin amfiibiga esimesed sõidud ka merevees. Ning paaris kohas on galvaaniline korrosioon kohe näha. Sõukruvi jala kinnitamiseks on AISI316 terasest raam. Ning hoolimata jalale kinnitatud tsingist, on näha valget oksiidi jala ja raami vahel ning raami sisse kinnitatud kaitsmata väikesel alumiiniumsulamist õlipaagil. Ilmselt tuleb paagid maha võtta, korralikult ära värvida ja raamist isoleerida.


Korrosioonimärgid alumiiniumpaagil
Plastseibidega eraldatud U-polt

Samas pontoonile kinnitatud AISI316 u-aasade ja teiste kinnituspoltide ümber pole korrosioonist jälgegi. Muidugi võib soodustavaid asjaolusid leida: pontoon on merealumiiniumist; detailid on vee peal (mitte vees); pontooni pindala on detalidega võrreldes ülisuur. Nad on muidugi erinevalt õlipaagist korralikult eraldatud ka, kahelt poolt plastseibidega ja poldi ümber on veel väike jupp plastikust voolikut.

Kuigi võib uskuda soovitust teha kinnitused alati passiivsemast (korrosioonikindlamast) materjalist kui kinnitatavad detailid, tasub siiski isoleerimisega tegeleda. Õnneks müüakse õhukese seinaga plastist veevoolikut eri mõõtudes enamuses ehitusmaterjali kauplustes ja plastseibe saab osta (või ise teha).