Mootorpaadile varumootori kinnitamine on paras peavalu. Kohta selleks õieti pole ja ise kinnitust tehes jäävad kinnituskohad enamus aega tühjalt ja koledalt paistma. Nii tundus kõige loomulikum kinnitada väike päramootor redeli liigendpoltide külge. Selleks on vaja väikest tükki laia (ca 200x200x50 mm) lauda ja kaks metallplaati. Laua alaserv toetub sarnaselt redeliga allpool vastu paati ja ülaserv on veidi kõrgemal, et mootori kinnitusi saaks kinni keerata. Et mootor üles ei keeraks tuleb mootori kinnituspoltide alla vastu paati väike tugi panna. Sarnaselt paadi ahtrile on plaat 15 kraadi tahapoole kaldu. Metallplaadid on laua küljes nelja 4,5x50 kruviga ja kahe 6x120 kruviga. Viimased on veidi diagonaalis ülekattega ja idee poolest võiks laua pikuti pooleks murdumise välistada.

 

Lihtne kinnitusplaat varumootorile

 

Kui tahab, et redel üle plaadi vette käib, tuleb plaat kinnitustest sissepoole paigaldada (piltidel). Mugavam on siiski ühe kinnituse sisekülg ja teise väliskülg, nii ei pea redeli polte plaadi paigaldamiseks lahti keerama ja saab pikemale poldile lihtsalt lisaks liblikmutri otsa keerata. Mõõtmist on muidugi palju, et ikka jalg vette ulataks, plaat õige nurga all oleks, külgplaadid täpselt redeli vastas oleks ja mootori kinnitus plaadi ja paadi vahele või kohale ära mahuks.

 

Mootori kinnitusplaat
Mootor kinnitusplaadil

 

Sellise isetehtud kinnituse korral tasub igaks juhuks mootori külge turvanöör siduda. Vähemalt ei lähe mootor põhja kui kinnitus liiga nõrk saab.