Karabiinid on ühed head kiired kinnitajad, aga neid õieti valida on ebamugavalt keeruline. Kui valid välja köiele vastava karabiini, selgub et soovitud rõngast ta üle ei lähe. Kui valid suurema avaga vedrukarabiini, selgub et ava on suur küll, aga vedru käib nii karabiini põhja lähedalt et ikka ei mahu. Kindla peale õige saab valida, kui printida karabiini avatud asendi pilt välja ja joonistada sirkliga karabiini sulguri liikumise kaar pildile. Sinna juurde lõigata välja mõõtkavas kinnitusrõnga läbilõige ja paberi peal proovida vedru rõngast mõtteliselt üle saada. Aga kes seda ikka nii keeruliselt teha jõuab.

Loomulikult ei saa karabiini kasutada tugeva tõmbe või fikseeritud pikkusega otsa korral. Kuid ka liikumisvaru korral tasub üle vaadata, kui palju rasket rauda kaasa võtta. Olukorra ilustreerimiseks väike võrdlustabel lähedase purunemistugevusega kinnitustest:


Toode

Tavaline karabiin 11x120

Vedrukarabiin 8x80

Lühike sirge D seekel 6x38

6x56 Võtmeta avatava poldiga seekel, happekindel 

Kaal, g

180

67

25

43

Purunemistugevus, kg

1250

1600

1500

1363

Ava suurus, mm

17

15

12

16


Võibolla pole aus võrrelda tavalist seeklit karabiiniga, kuid võtmeta avatav seekel on peaaegu sama kiire kasutada kui karabiin, kuid on võrreldava tugevuse juures 4x kergem. Samas, olgem ausad. Turvaotsa, kaikinnituse ja teiste sarnaste ühe käe ja kiire kinnitusega olukordade jaoks ei ole karabiinile teistest kinnitustest vastast.